سرویس پرداخت در محل بازار اینترنتی گیلار چیست؟

پرداخت در محل، یا Cash On Delivery، که به آن خدمات پس کرایه یا COD هم گفته می‌شود به معنای نقداً در محل است روشی از خرید اینترنتی است که خریدار می‌تواند به جای آنکه مبلغ سفارش خود را از قبل بپردازد در هنگام تحویل پرداخت کند. اگر خریدار در هنگام تحویل کالا مبلغ آن را نپردازد، سفارش برگشت داده شده و به فروشنده برگردانده خواهد شد. خریدار باید مبلغ سفارش خود را هنگام دریافت کالا، به‌ صورت پول نقد و یا از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان سیار، در محل به مامور شرکتِ حامل پرداخت کرده و یا از طریق انتقال اینترنتی وجه به حساب آورنده‌ی مرسوله وجه کالا را پرداخت نماید و چون شرکت حامل با فروشنده طرف حساب است مبلغ سفارش حتماً باید به شرکت حامل پرداخت گردد مگر آنکه توافقی غیر از این صورت گرفته باشد.

در این روش، حامل بار صرفاً کالای بسته‌بندی شده را از فرستنده دریافت کرده و به گیرنده تحویل می‌دهد و تا قبل از دریافت وجه از مشتری، کالا را به او تحویل نخواهد داد، ضمن آنکه شرط باز کردن بسته قبل از تحویل و یا تست و بررسی آن نیز وجود ندارد و در صورتی که مشتری تقاضای باز کردن بسته و مشاهده محتویات آن را داشته باشد و یا بخواهد کالا را مشاهده، تست و یا بررسی کند پذیرفته نشده و در صورت عدم قبول، کالا به فروشنده برگردانده می‌شود.

در روش پرداخت در محل، همانند سایر روش‌های خرید اینترنتی در صورتی که مشتری هر گونه نارضایتی و یا نیاز به پشتیبانی داشته باشد باید با خود فروشنده تماس برقرار کند، همچنین در صورتی که به هر دلیل مانند گارانتی، تعیض، تعمیر، عودت و … نیاز به ارسال کالا به فروشنده باشد باید همانند یک مرسوله عادی، کالا برای فروشنده برگشت داده شده و بررسی و پیگیری های بعد هیچ ربطی به حامل بار ندارد. ارسال مجدد مرسوله به فروشنده می‌تواند از طریق همان شرکت و یا هر شرکت دیگری برای فروشنده انجام شود.

پرداخت مبلغ سفارش در محل چگونه انجام می‌شود؟

این نوع تبادل تجاری، معمولا توسط شرکت‌های پستی یا شرکت‌های حمل و نقل دیگر نظیر تیپاکس به مشتریان، ارائه می‌گرد. در روش پرداخت در محل، خریدار می‌تواند به جای آنکه مبلغ سفارش خود را از قبل بپردازد، آن را هنگام دریافت سفارش، پرداخت کند. خریدار مبلغ را به نماینده‌ی شرکت پست می‌پردازد، و نهایتا شرکت پست آن را به فروشنده‌ی کالا، پرداخت می‌کند.

هزینه ی سرویس COD برعهده ی خریدار کالاست و به‌صورت عددی ثابت روی مبلغ نهایی سفارش افزوده می‌شود. هزینه‌ی ارسال سفارش و نحوه‌ ی پرداخت آن نیز، معمولا مطابق با سیاست‌های فروشنده است و خریدار در هنگام تحویل کالا از آورنده کالا رسیدی مبنی بر پرداخت وجه دریافت می‌کند.

اگر خریدار کارت بانکی نداشته باشد، یا برای کارت بانکی خود رمز دوم نداشته باشد، می‌تواند با استفاده از روش پرداخت در محل، اقدام به خرید کالا کند.

بازار اینترنتی گیلار به مشتریانش توصیه می‌کند به منظور تسریع در رسیدگی و ارسال سفارشات مورد نظر و استفاده از سرویس ارسال رایگان گیلار، مبلغ محصول را از طریق سامانه‎های امن خرید اینترنتی به بازار اینترنتی گیلار پرداخت نمایند. البته بازار گیلار به منطور رفاه حال هرچه بیشتر مشتریان خود، امکان پرداخت وجه محصول خریداری شده در درب منزل و در هنگام تحویل کالا در شهر های تحت پوشش خود را فراهم آورده است.

یک نکته در رابطه با پرداخت در محل بازار اینترنتی گیلار

لازم به ذکر است از آنجایی که مامور حامل سفارش، طبق سیاست‌های شرکت خود، اجازه باز کردن بسته یا تست محصول در هنگام تحویل را ندارد به همین منظور کارشناسان ما سفارش شما را پیش از ارسال، تست کرده و در صورتی که اشکالی در محصول خریداری شده وجود داشته باشد، می‌توانید با روش‌های مختلف و در دسترس با تیم پشتیبانی  بازار اینترنتی گیلار  تماس بگیرید تا در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی شود. فروشگاه گیلار در حال حاضر برای پرداخت در محل با شرکت تیپاکس همکاری می‌کند که در این‌صورت مشتریان می‌توانند هنگام تحویل کالا از مامور تیپاکس، وجه محصول خریداری شده و هزینه پستی را به آنها تحویل دهند، توجه به این نکته ضروری ست که مبلغ قابل پرداخت توسط مشتری همان مبلغی ست که در سایت طی فاکتور به مشتری اعلام شده است و حامل مرسوله باید با ارائه رسید همان مبلغ را دریافت نماید.

پرداخت در محل COD
اینفوگرافیک پرداخت در محل بازار اینترنتی گیلار

روش‌های ارسال در بازار اینترنتی گیلار

لینک کوتاه صفحه :