قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / محصولات / راهنمای استفاده / دوربین‌ها / راهنمای استفاده از دکمه دوربین‌دار مخفی (دوربین دکمه‌ای)

راهنمای استفاده از دکمه دوربین‌دار مخفی (دوربین دکمه‌ای)

راهنمای استفاده از دکمه دوربین‌دار مخفی (دوربین دکمه‌ای)Reviewed by روابط عمومی گیلار on Jun 19Rating:

چنانچه محصول «دکمه دوربین‌دار مخفی (دوربین دکمه‌ای)» را از بازار اینترنتی گیلار خریداری کرده‌اید متن پیش‌رو کمک خواهد کرد که به راحتی دستگاه را راه‌اندازی کرده و به بهترین شکل از آن استفاده کنید. گفتنی است که نسخه فیزیکی این راهنما همراه با محصول برایتان ارسال شده است.

 

شارژ کردن دکمه دوربین‌دار مخفی

برای شارژ دکمه دوربین‌دار مخفی حتماً باید از لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده کنید و از اتصال آن به پورت‌های جلویی کیس و یا پورت‌هایی که روی بعضی از کیبوردها قرار دارند و همچنین دستگاه‌های هاب جداً خودداری فرمایید زیرا موجب پایین آمدن عمر مفید دستگاه و خوب شارژ نشدن آن و گاها سوختگی برد می‌شود. همچنین می‌توانید از شارژرهای با خروجی ۵ ولت و ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی آمپر نیز استفاده کنید. مدت زمان شارژ اولیه ۳ تا ۴ ساعت بوده و برای دفعات بعد ۲ ساعت است.

زمانی که دستگاه به کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل باشد چراغ قرمز به آرامی شروع به چشمک زدن می‌کند و این یعنی دستگاه توسط کامپیوتر شناسایی شده و در حال شارژ است.

نکات مهم

 • جهت رسیدن به کارکرد مطلوب قبل از استفاده از دستگاه، آن را به طور کامل شارژ کنید.
 • شارژر استاندارد شامل کامپیوتر و لپ تاپ است، لطفاً با استفاده از شارژر مناسب از آسیب‌های وارده جلوگیری کنید.
 • جهت افزایش عمر باطری از شارژ نیمه کاره خودداری نموده و نیز نگذارید دستگاه مدت زیادی بدون استفاده بماند.
 • برای اتصال دستگاه به کامپیوتر حتماً درگاه USB را به مادر بورد پشت کیس وصل نموده و از اتصال آن به پورت‌های جلویی و یا پورتهایی که بعضی از کیبوردها و سایر لوازم جانبی دارند اجتناب کنید. در صورت عدم رعایت این مورد و خرابی ناشی از آن، دستگاه شامل گارانتی نخواهد بود.
 • ترجیحاً از شارژ مجدد دستگاه تا زمانی که باطری آن کاملاً تخلیه نشده خودداری کنید.
 • چنانچه مدت زمان طولانی از دستگاه استفاده نمی کنید هرازگاهی یک بار باطری آن را پر و خالی نمایید، بدین صورت که دستگاه را تا زمانیکه باطری آن کاملاً خالی شود روشن نگه دارید و بعد مجدداً شارژش کنید.
 • با توجه به ظرافت این دستگاه لطفاً از به کار بردن زور یا فشار در جا گذاری مموری کارت یا اتصال کابل رابط، خودداری فرمایید تا از آسیب‌های احتمالی پیشگیری به عمل آید.

 

روشن و خاموش کردن

برای روشن کردن «دکمه دوربین دار» دکمه پایینی را که علامت Power روی آن کشیده شده است را چند ثانیه فشار داده و نگه دارید. همزمان با ویبره زدن، چراغ قرمز نیز روشن می‌شود. برای خاموش کردن دوباره همین کار را تکرار کنید.

نکته: اگر دستگاه روشن باشد و بیش از دو دقیقه هیچ استفاده‌ای از آن نشود به طور خودکار خاموش شده و همین موجب می‌شود تا در مصرف باطری آن صرفه جویی گردد.

 

نحوه قرار دادن مموری در دستگاه

مموری مناسب دکمه دوربین‌دار مخفی از نوع میکرو SD بوده و تا ظرفیت ۱۶ گیگابایت را پشتیبانی می‌کند ولی بهتر است از مموری بیشتر از ۸ گیگابایت استفاده نشود.

مموری را در حالی که قسمت مسی آن رو به بالا و سمت شکاف دار آن رو به دستگاه قرار دارد به درون شیار کارت حافظه دستگاه فشار دهید تا صدای تق آرامی به گوش برسد، برای خارج کردن آن نیز کافی است دوباره قسمت انتهایی مموری را با ناخن فشار دهید تا دوباره با فنری که درون دستگاه قرار دارد به عقب رانده شده و از دستگاه خارج شود.

نکته: اگر دستگاه روشن بوده ولی مموری در آن قرار نداشته باشد پس از چند ثانیه ویبره زدن چراغ قرمز هم شروع به چشمک زدن کرده و بعد دستگاه خاموش می‌شود.

 

عملکرد دکمه‌های دستگاه

 • با فشار دادن دکمه خاموش/روشن (دکمه پایینی)، دستگاه شروع به ضبط صدا کرده و با دوباره زدن آن، ضبط صدا متوقف شده و به حالت آماده باش می‌رود. فایل ایجاد شده درون پوشه DCIM و در پوشه‌ای به نام RECORD و با پسوند WAV ذخیره می‌شود.
 • با هر بار فشار دادن دکمه بالایی، دستگاه عکس می‌گیرد. فایل ایجاد شده درون پوشه DCIM و در پوشه‌ای به نام PHOTO و با پسوند JPG ذخیره می‌شود.
 • با فشار دادن دکمه بالایی و چند ثانیه نگه داشتن آن دستگاه از حالت عکسبرداری به حالت فیلمبرداری رفته و شروع به فیلم‌برداری کرده و با دوباره زدن آن متوقف شده و به حالت آماده باش می‌رود. فایل ایجاد شده درون پوشه ۱۰۰MEDIA و با پسوند AVI ذخیره می‌شود.
 • این نکته یادتان باشد: زمانی که دستگاه را روشن کردید، با هر بار فشردن دکمه‌ها لرزشی ایجاد می‌شود تا به شما بفهماند دستور شما در حال اجرا است. این مزیت بزرگی است که هیچ یک از دوربین‌های مشابه تاکنون نداشته‌اند زیرا یکی از ضعف‌های اکثر دوربین‌های مشابه این بود که کاربر نمی‌توانست بفهمد آیا دکمه‌ای را که فشار داده عمل کرده و دستگاه در حال اجرای دستور است یا خیر و تنها راه حل این بود که به حدس و گمان خود اکتفا کند که بسیار اتفاق می‌افتاد هیچ فیلم و یا صدایی ذخیره نشود! البته در برخی از دوربین‌ها چراخ چشمک زن تعبیه شده بود تا به کاربر بفهماند در حال انجام دستور است که این هم عیب خود را داشت زیرا کاربر باید حتماً به دوربین نگاه می‌انداخت که خطر لو رفتن آن را بالا می‌برد.

 

نحوه تنظیم تاریخ و ساعت

با قرار دادن مموری کارت داخل دکمه دوربین‌دار مخفی ، خودبخود یک فایل متنی به نام time ایجاد می‌شود که نشان دهنده تاریخ و زمانی است که روی دکمه دوربیندار تنطیم شده است و شما می‌توانید با باز کردن و ویرایش آن به تاریخ و ساعتی که در کامپیوتر شما قرار دارد و یا هر تاریخ و ساعتی که خودتان مایلید و سپس ذخیره کردن و بستن آن، تاریخ و ساعت دستگاه را به تاریخ و ساعتی که دلخواه‌تان است تغییر دهید.

نکات مهم

 • تا زمانی که مموری کارت را از دستگاه خارج نکنید تاریخ و ساعت دستگاه به روز بوده و نیاز نیست هر بار که می‌خواهید فیلم‌برداری کنید به روزش کنید ولی پس از خارج کردن مموری از دستگاه چنانچه بخواهید تاریخ و ساعت با تاریخ و ساعت واقعی همخوانی داشته باشد باید دوباره همان فایل متنی را به طریقی که گفته شده ویرایش کنید.
 • هیچگاه دستگاه را در حالی که مشغول انجام به کاری است خاموش نکنید زیرا آن فرمان کنسل شده تلقی می‌شود، به عنوان مثال اگر دکمه فیلمبرداری را فشار داده و بدون فشردن مجدد آن بخواهید خاموشش کنید هیچ فیلمی ذخیره نمی‌شود.

 

نکاتی برای افزایش کارایی دستگاه و عمر باطری

 • حتماً هنگام قطع ارتباط دستگاه از کامپیوتر عملیات Safely Remove را انجام دهید زیرا با این کار کامپیوتر به طور اتوماتیک ارتباط خود را با دستگاه قطع می‌کند.
 • ترجیحاً از شارژ دستگاه تا زمانی که باطری آن کاملاً تخلیه نشده خودداری کنید.
 • چنانچه مدت زمان طولانی از دستگاه استفاده نمی‌کنید هر از گاهی یک بار باطری آن را پر و خالی نمایید. بدین صورت که دستگاه را تا زمانیکه باطری آن کاملاً خالی شود روشن نگه دارید و بعد مجدداً شارژش کنید.
 • از به کار بردن شارژر موبایل و دستگاه‌های مشابه جهت شارژ «دکمه دوربین‌دار مخفی» خودداری کنید.

چنانچه تاکنون موفق به خرید این محصول نشده‌اید و یا مایل به خرید تعداد بیشتری از آن هستید، می‌توانید با کلیک روی «دکمه دوربین‌دار مخفی (دوربین دکمه‌ای)» وارد صفحه خرید این کالا در بازار اینترنتی گیلار شده و این محصول را به صورت اینترنتی خریداری نمایید.

0

مطلب پیشنهادی

تعدادی از نمونه فیلم‌های گرفته شده توسط دوربین مینی دی وی MD80

تعدادی از نمونه فیلم‌های گرفته شده توسط دوربین مینی دی وی MD80

تعدادی از نمونه فیلم‌های گرفته شده توسط دوربین مینی دی وی MD80Reviewed by روابط عمومی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *